Melfi
Email customisationFootrest Large · Fabric Burano · Champagne
infoW: 110 cm / D: 60 cm / H: 45 cm
Item# 38417201090
Customize product
Specifications
All measurements can vary +-3%
Fabric
| Price Group | 2 |
|---|---|
| Color Family | Burano |
| Color | Gold |
| Colorname | Champagne |
| Oeko-Tex | Yes |
| Composition | 100 % Polyester |
| Martindale | 33.000 |
| Lightfastness | 5 |
| Piling | 4 |
Description
| Product Name | Footrest Large |
|---|---|
| Back Type | N/A |
| Back Height | 45 cm |
| Seat Type | fixed |
| Seat Height | 45 cm |
| Sofa Material Type | Wooden frame / Cut foam |
Logistics
| Assembled Width | 110 cm |
|---|---|
| Assembled Depth | 60 cm |
| Assembled Height | 45 cm |






